Новини


Серпнева зустріч учителів початкових класів

На вимогу часу, онлайн,  26 серпня  2020 року зібралися  у віртуальній світлиці учителі початкових класів  району. Гостями конференції були
 М. Барна,  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри 
педагогіки КЗ ЛОР ЛОІППО та Л. Паук, асистент кафедри педагогіки, які презентували збірник «Розвиваємо математичну грамотність»,що містить
 автентичні  завдання  з  математики,  розроблені  у  розрізі  інтегрованих  тем, передбачених у курсі «Я досліджую світ» (3 клас). Розмова була цікавою та конструктивною, переконана,що
 учителі обов’язково скористаються збірником.
Дякуємо авторам. 
 Бажаємо нових  творчих здобутків 
У межах заходу учителі  говорили  і про організацію освітнього процесу в умовах пандемії , викладання навчальних предметів в 2020-2021 навчальному році, нові освітні виклики та шляхи їх практичної реалізації .

І уже традиційно - підбиття підсумків освітянських подій, досягнень та напрацювань року.

Новий навчальний рік підготував для кожного з нас низку випробувань та унікальних можливостей. Сподіваємось,сьогоднішня зустріч,була корисною для усіх її учасників.

Вдалого та успішного  НОВОГО  НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!

 


 Курси підвищення кваліфікації 
Дистанційно
Квітень, травень, червень 2020 року. 
Учителі початкових класів

 Як це було? Творчо.Креативно. Цікаво.
Дивіться тут !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Детальніше






Творчий тандем: молодість та досвід
11 грудня 2019 року у Завадівській ЗОШ І-ІІІ ступенів під керівництвом методиста методичного кабінету відділу освіти Яворівської районної держадміністрації Уляни Глови було проведено засідання  школи молодого педагога початкових класів.
Учителі відвідали урок  з предмета «Я досліджую світ» у 2 класі, який провела Світлана Семеряк на тему: «Як налагодити гарні стосунки». Метою даного уроку було з’ясувати з вихованцями значення слова «конфлікт», вчити їх налагоджувати гарні стосунки в колективі і дружити, поміркувати, що слід робити, якщо їх ображають, цькують, провести дослід про вплив власних слів та вчинків на інших осіб у спільноті, вчити висловлювати власні міркування про те, як налагодити  гарні стосунки з іншими, відновлювати деформований текст, розв’язувати проблемні ситуації з опорою на прості моделі.
Зміст уроку відповідав поставленим завданням та меті. Використано різні методи і прийоми: проблемний дослідницький, творчий, діагностичний, колективний та ігровий. Учні виконали   диференційовані завдання, для розвитоку навичок самоаналізу та самоконтролю. Характер запитань був проблемного та відтворюючого змісту, спрямований на встановлення причинно - наслідкових зв’язків.
На уроці ефективними були завдання та руханка з ЛЕГО.
Вдало проведено дослід з водою, з метою з’ясування впливу власних слів та вчинків на інших осіб.
Доцільно підібраний дидактичний матеріал. Другокласники вчились самоконтролю, заповнюючи картки своїх досягнень, а також сформували чотири кроки до вибачення з опорою на просту модель.
Учителі початкових класів Зоряна Баран та Тетяна Присташ провели для присутніх вправу «Серцеведення» та запросили гостей взяти участь у майстер- класі «Малювання пряників». Кожен із присутніх власноруч створив солодкий шедевр та отримав безліч кольорових та смачних вражень. Дуже вдячні матері учня 4 класу Марії Литвин за виготовлені смаколики.
Учитель 3 класу Наталія Кривоновога провела цікаву діагностичну вправу «Квітка-семиквітка», метою якої було визначення емоційного стану учасників заходу відповідно до кольорової гами. А також колеги мали нагоду отримати по одному яблуку від гномиків, де вони прочитали, що саме їм потрібно зробити найближчим часом. Ці побажання чарівно вплинули на настрій, підбадьорили, надали упевненості.
Дякуємо адміністрації школи Івану Барану, Наталії Ціпивко ,усьому педагогічному колективу нашої школи за підтримку у проведенні  засідання школи молодого учителя початкових класів,
Дякуємо за отриманий досвід, за клопітку працю та корисні поради методисту відділу освіти Уляні Глові, бажаємо їй і надалі займатись тим, що приносить задоволення і користь, досягати нових вершин і самореалізації. А ще побільше вам, Уляно Миколаївно, радісних моментів, які перейдуть у приємні спогади, такі ж приємні, які залишились у нас від роботи з вашою командою учителів початкових класів. Дякуємо.
Зоряна Руда, заступник директора з навчально – виховної роботи Завадівської ЗОШ І – ІІІ ступенів





Найкращі змагання - співпраця
У Львівській області 12 – 13 листопада 2019 року відбувся І тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Початкова освіта».Світлина від Методичний кабінет відділу освіти Яворівської райдержадміністрації.
Бажання взяти участь у ньому виявило понад 60 вчителів області. Тому організаційний комітет цих професійних змагань І тур провів у 5 терито-ріальних зонах. Яворівський район було визначено територіальною зоною № 5.
Порядок проведення І туру склала завідувачка кафедри педагогіки КЗ Львівської обласної ради « ЛОІППО» Барна Марія Михайлівна. Завдяки глибо-ко продуманим завданням, покроковому алгоритму, члени журі могли працю-вати об’єктивно й оперативно. У разі виникнення спірних питань, М.М. Барна надавала кваліфіковані консультації. Педагоги, члени журі, отримали пози-тивний приклад співпраці та творчого підходу до організації методичних заходів.
Саме тому журі територіальної зони №5 відчувало високу відповідальність за проведення конкурсу. На запит районного методичного кабінету адміністрації Яворівської гімназії ім. О. Маковея (директор Моржин Н.Р.) та Яворівської ЗОШ І ступеня (директор Іватьо Н.С.) люб’язно погодились сприяти у створенні умов учасникам та журі.
За право стати переможцем змагалися 9 педагогів початкових класів нашого району , а саме :Світлина від Методичний кабінет відділу освіти Яворівської райдержадміністрації.
1. Кунанець Іванна Андріївна (Залузька ЗОШ І-ІІ ст.);
2.Вергун Ганна Михайлівна(Чернилявська ЗОШ І-ІІІ ст. Імені Теодора Перуна);
3.Партика Даниїла Григорівна (Старицька ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Юрія Костіва);
4.Рось Любов Володимирівна (Чолгинська ЗОШ І-ІІ ступенів);
5.Глушик Леся Степанівна (Дрогомишлянський НВК " ЗОШ І - ІІІ ст - ДНЗ" імені Петра Василихи);
6.Льода Лідія Степанівна (Дрогомишлянський НВК "ЗОШ І - ІІІ ст - ДНЗ" імені Петра Василихи);
7.Гібій Марія Миронівна (Чолгинська ЗОШ І-ІІ ступенів);
8.Ценглевич Наталія Богданівна (Бірківський "НВК I-III ст. ЗОШ" - ДНЗ імені Тараса Шевченка);
9.Кусяк Віра Миколаївна (Чолгинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів)..
Конкурсні випробовування «Тестування» та «Практична робота» визначили 5 кращих вчителів – конкурсантів, які успішно продемонстрували рівень знаннєвої складової професійної компетентності, вміння аналізувати педагогічні ситуації та обирати оптимальні шляхи їх вирішення.
Отож у п’ятірку ввійшли: Кунанець Іванна Андріївна, Глушик Леся Степанівна, Рось Любов Володимирівна, Льода Лідія Степанівна, Кусяк Віра Миколаївна.
І знову напружені змагання – і визначено три фіналісти.
Саме вони 13 листопада 2019року продовжили змагатись у конкурсних випробовуваннях «Урок» та «Проєкт» . Педагоги Кусяк В. М. , Кунанець І. А. та Рось М. В. виявили глибокі знання предмета , методичну компетен-тність, творчий підхід під час проведення уроків.
Учитель Кусяк В.М. під час інтегрованого уроку в 3 класі «Казки – це диво, сповнене краси» вміло організувала роботу з учнями, спрямовуючи її на оволодіння ними мовної компетентності. Математичну, здоров’язбережну , технологічну компетентності розвивала в дітей на уроці «Я досліджую світ» у 2 класі Кунанець І.А. Професійність володіння предметними та ключовими компетентностями продемонструвала на інтегрованому уроці української мови в 4 класі Рось Л.В.
Конкурсні завдання дозволили учасникам активізувати знання, показати свої сильні сторони, пізнати нових висот педагогічної майстерності і визначити переможця.
Переможцем першого туру конкурсу «Учитель року - 2020» у територіальній зоні №5 стала вчителька початкових класів Залузької ЗОШ І-ІІ ступенів
Кунанець Іванна Андріївна!
ВІТАЄМО!
Дякуємо за професіоналізм, розуміння, підтримку, співпереживання організатору Барні М.М., членам журі, конкурсантам і всім, хто допоміг достойно провести ці професійні змагання!
Фірчук О.М., завідувач методичного кабінету,
Глова У.М., методист методичного кабінету.





Форум ідей у Порубах

 7.11 2019 року педагоги школи с.Поруби запросили учителів початкових шкіл району на форум ідей"Формування комфортного освітнього простору для навчання та виховання"Почали день молитвою,пройшовши Хресною дорогою разом з Мурин Н.П. Учитель Голота С.М. провела презентацію школи,поділившись досвідом роботи в НУШ.Майстер -класи провели Іванець В.І.("Впровадження нових підходів для якісно нового освітнього середовища") та Біла І.М.("Цеглинка за цеглинкою:як використовувати LEGO на уроках").Учасники форуму активно працювали під час ігор з цеглинками:конструювали,малювали,аналізували твори;весело відтворювали сюжети за допомогою пантоміми,здійснили цікаву уявну подорож територією села,обмінялись враженнями за допомогою дерева Блума.











Освіта, яка не вчить жити успішно в сучасному світі, 
не має ніякої цінності.
Р. Т. Кіосакі
        У процесі модернізації початкової освіти, запровадження в ній компетентнісного підходу відбувається перебудова навчального-виховного процесу, здійснюється його спрямування на особистісний розвиток молодших школярів, формування в них основних компетентностей, передбачених Державним стандартом та навчальними програмами для початкової школи. Ці обставини актуалізують проблему реалізації компетентністного підходу в освіті який покликаний здійснювати сучасний  учитель, бо як відомо «Учителем школа стоїть».  
      На базі Кам'янобрідської ЗОШ І – ІІІ ступенів Імені Петра Андрусіва 
21 лютого 2019 року відбулось засідання школи становлення молодого педагога початкових класів на тему : « Компетентнісні завдання: особливості змісту на різних рівнях. (Використання знань з української мови у життєвих ситуаціях»).
      Мета заходу - формування  позитивної мотивації діяльності сучасного молодого педагога з вивчення та впровадження технологій компетентнісного навчання; ознайомлення з досвідом реалізації компетентнісного підходу.
     Важливим засобом досягнення цієї мети є використання в навчальному процесі компетентнісно орієнтованих завдань. Молоді педагоги дізналися про    їх  структуру, особливості конструювання та застосування Практична робота з конструювання завдань закріпила теоретичні відомості.

   Учасники заходу побачили  практичні засади формування  ключових компетентностей НУШ: спілкування державною мовою,інформаційно-цифрової ,соціальних і громадянських , уміння навчатися впродовж життя,загальнокультурної грамотністі; на мовному гравіконі «Наша мова солов'їна», присвяченому  Міжнародному дню рідної мови, яке провела Венгрин І.М.,учитель початкових класів .


    Засідання школи становлення молодого педагога початкових класів, на нашу думку, збагатило природжену здатність кожного учителя жити щасливо і успішно,  знаннями і навичками, які допоможуть  реалізувати її якомога ефективніше.


Дбати про здоров' я - це цікаво



     


Сьогодні питання збереження  здоров 'я  школярів є пріоритетним . Тому дуже важливо з молодшого шкільного віку сформувати у дітей валеологічний світогляд, мотивувати їх до здорового способу життя, допомогти набути відповідних навичок. 12 грудня 2018 року у Яворівській ЗОШ І - ІІІ ступенів відбулося засідання районної методичної комісії учителів  класів  на тему:"Дбати про здоров' я - це цікаво."
Мета зустрічі - теоретичні та практичні засади розвитку екологічної грамотності , популяризація здорового способу життя,   що є  однією із ключових компетентностей, якої має набути учень нової школи. 

 Майстер- клас провела для присутніх( голови методичних комісій навчальних закладів І - ІІІ ступенів)Мануляк Т. А., учитель початкових класів Шклівської ЗОШ І - ІІІ ступенів імені М. Корчака 
Детальніше
 Про те, як сучасні технології  змусити працювати на користь здоровому способу життя , а не навпаки, розповіла учитель основ  здоров'я  Яворівської ЗОШ І - ІІІ ступенів №2 Манько С.В.  Учасники зустрічі  переглянули відеоурок, ознайомилися  з технологією "скрайбінгу", випробували практичні вправи, щодо запобігання сколіозу, перевірили дієвість впливу фізичних вправ на осанку,  методи та прийоми розвитку  здоров' язбережної компетентності.




Потрібно учиться — завжди пригодиться.

          11 грудня 2018 року у Котівській ЗОШ І - ІІ ступенів імені П. Логина відбулося засідання школи становлення молодого педагога початкових класів. 
         Любов до батьківщини, справжній патріотизм виростають з поваги до власного роду, його історії та традицій. Підвищувати мотивацію учнів до дослідження свого родоводу, зміцнювати сімейні зв язки був покликаний виховний захід  "Нехай квітує дерево родинне", яке провела Пелиньо Т.І. Учителі зазначили, що таке свято сприяло не тільки розвитку пізнавальної активності молодших школярів, а й показало, на якому високому рівні налагоджено дружні доброзичливі взаємини у дитячо - батьківському колективі класу.
 З  чого почати, щоб кожен педагог 
відчував підтримку батьків, міг розраховувати на взаєморозуміння ? На це питання молоді педагоги району отримали відповідь


 на тренінгу "Камертон", який підготувала і провела Пелих Н.В. Оглянули учителі освітні осередки для першокласників НУШ. Завершилася зустріч обміном враженнями за горнятком запашної кави. Дякуємо за гостинність керівникам закладу та учителям початкових класів.. 










 Хто що вміє, то і діє.

       
Компетентнісний підхід у навчанні української мови та літературного читання молодших школярів передбачає формування у них готовності й здатності застосовувати набуті знання, вміння, навички, способи діяльності , власний досвід у різноманітних життєвих ситуаціях.                Важливим засобом досягнення цієї мети є використання в навчальному процесі компетентнісно орієнтованих завдань. Їх сутність, структуру та особливості конструювання й застосування обговорювали на черговому засіданні члени творчої групи учителів початкових класів 6 грудня 2018 року у Яворівській ЗОШ І - ІІІ ступенів №2. Сперечалися,доводили, редагували, пропонували,бо, як відомо, у суперечні народжується істина. Матеріали готуються до друку.







НУШ крокує Яворівщиною
Особливості викладання навчальних предметів інтегрованого курсу "Я досліджую світ"
Гра по - новому, навчання по - іншому.
3 листопада 2018 року
                                                       Що? ДЕ? Коли? ЯК? -



відповіді на ці запитання почули учителі на тренінгу , що був присвячений  викладанню предмета "Я досліджую світ".Учителі мали можливість не тільки почути теоретичні засади викладання предмета, але й познайомитися з учителями практиками опорного закладу "Новояворівська ЗОШ І - ІІІ ст. №1"( Кархут М.М) та Яворівської ЗОШ І - ІІІ ступенів №2 (Кондрацькою І.Я), які працюють у 1 класі та вивчають предмет "Я досліджую світ " зі своїми вихованцями. 
           Захоплення , пордив, радість, здивувуння виражали учителі від роботи з наборами ЛЕГО. "Ми не сподівалися, - говорили педагоги ,- що  прості шість цеглинок можуть зробити процес навчання надзвичайно цікавим і принесуть нам стільки задоволення. Ми поринули у дитинство." 
Дякуємо тренерам за продумані та ціцкаві тренінги.














НУШ крокує Яворівщиною
Інтеграція: тематичний та діяльнісний підходи
2 листопада 2018 року

Новий день цікавіший попереднього тому, що приносить нові ідеї, нові враження, нові знання. Учителям було цікаво попрацювати на практичному занятті "Фізичне середовище. Навчальні центри, освітні осередки. Навчальні матеріали та ї\х організація"; семінарському занятті "Формування міжпредметних компетенцій у процесі тематичного навчання. Тематичне планування.";
тренінгу " Критичне мислення і вирішення проблем"Нам цікаво в НУШ.

                                                              









НУШ крокує Яворівщиною
Організація ефективного і безпечного освітнього середовища
1 листопада 2018 року
На практичному занятті застосовували навчальні види діяльності в основі яких лежить діяльнісний підхід.
На семінарському занятті визначали  роль учителя у формуванні психологічно безпечного середовища, проводили ранкові зустрічі, складали правила, визначали та облаштовували освітні осередки .Учителі активно "приміряли" ролі як учителя, так і учнів.


На занятті панувала атмосфера творчості та креативу. Так тримати. 







НУШ крокує Яворівщиною

Зміст початкової освіти у вимірі сьогодення
 На  практичному занятті 31.10.2018 року учителі виконували творчі завдання,  опрацьовували Типову освітню програму, переглядали презентацію,складали  календарне  планування. Учителі ставили  багато запитаннь.
Робота була не легка,  але корисна, про що красномовно свідчили плюси та дельти дня. Дякуємо тренерам за творчий підхід до підготовки практичного заняття.




НУШ крокує Яворівщиною 
Сучасний учитель як провідник змін.
Сьогодні, 30.10.2018 р. малювали словесний портрет учителя, який володіє педагогічною технологією та крокує в ногу з сучасністю  , бо  розвиток суспільства породжує гостру необхідність в педагогах, що володіють високою професійною компетентністю, і спроможні створити особистість, незалежну, творчу. Адже змінилися вимоги  до вчителя, , змінилися його роль і завдання в контексті концепції НУШ.
 
А як часто  ми чуємо фразу: "Діти - наше майбутнє".  А які вони - сучасні діти 6 - 7 років? Як допомогти їм легко пройти адаптаційний період .
Учитель - фасалітатор? А як це? 
Відповіді на ці запитання учителі отримали працюючи в малих групах  на практичних заняттях з тренерами І. Кондрацькою, М. Кархут, Л. Якимишин, М. Яхницькою, У Гловою  



                

 НУШ крокує Яворівщиною                                                                                 
Уміння вчитись і вчити по - новому
29 жовтня 2018 року в опорному закладі "Новояворівська ЗОШ І - ІІІ ступенів №1" зустрілися учителі 4 класів в очікуванні нового, цікавого, особливого.... 
Так, так, початку навчання на курсах підвищення кваліфікації учителів Нової української школи.
Перший день пройшов під гаслом "Уміння вчитись і вчити по - новому." Говорили про Концепцію НУШ, чинники якісної початкової освіти, новий Державний стандарт початкової освіти. Визначали мету та головні компоненти НУШ : дитиноцентризм, компетентнісний підхід,  педагогіка партнерства. Активними  , творчими учителі були у квесті, який поповнив скарбницю їхніх знань  новими формами роботи, заннями про Державний стандарт початкової освіти, приніс масу задоволення і показав, що навчання - це цікаво !












Вся радість життя в творчості.
Ромен Роллан


          Компетентнісний підхід у навчанні молодших школярів передбачає формування у них готовності та здатності застосовувати набуті знання, вміння, навички, способи діяльності , власний досвід у різноманітних життєвих ситуаціях. Важливим засобом досягнення цієї мети є використання у навчальному процесі компетентнісно орієнтованих завдань. У чому їх особливість , призначення, характерні ознаки та структурні компоненти вивчали члени творчої групи учителів початкових класів на засіданні, що відбулося 18 жовтня на базі Старицької ЗОШ І - ІІІ ступенів.

Практичній роботі передували:
-екскурсія,
-інтегрований урок серед природи "Як звірі готуються до зими"(2-Б клас, Карвацька М.О)
-перегляд презентації "Інтеграція: тематичний та діяльнісний підходи",
-творче малювання поняття "інтеграція"
- інтерактивна вправа "Модель успіху", яку провела Косик Н.М. , директор ЗЗСО.
       В процесі роботи розкрито тему : "Реалізація компетентнісного підходу у навчанні молодших школярів на засадах міжпредметної інтеграції."
Домашнє завдання- створення компетентнісно орієнтованих завдань з української мови, літературного читання, математики для учнів початкової школи.









Не все одразу дається, а потроху та помалу, то зробиш користі чимало.
          Невпинно біжить час і наближає нас до осінніх канікул, які  для учителів 4 класів стануть днями творчої та плідної праці в рамках  проходження курсів підвищення кваліфікації за програмою " Ми творимо НУШ". 
          Але вже сьогодні, 17 жовтня 2018 року, тренери НУШ : Ірина Кондрацька, Марія - Надія Кархут, Марія Яхницька, Людмила Якимишин   зібралися на організаційну нараду -практикум, щоб обговорити  основні аспекти підготовки учителів до роботи в умовах НУШ.
       Тема зустрічі- "НУШ - новий формат для учителів початкової школи".
       Мета зустрічі - організація та використання в практиці роботи компетентнісно  орієнтованих завдань, тренінгів, презентацій, інтерактивних вправ, тощо для забезпечення свідомого цілеспрямованого процесу підвищення рівня професійної компетентності учителів 4 класів, які працюватимуть у 2018-2019 н.р. в НУШ








      Учителі, що працюють у 1 класах нової української школи зібралися 2 жовтня 2018 року  за круглим столом, для вирішення різноманітних запитань, що виникають у практичній діяльності впровадження НУШ..  Тема для обговорення "НУШ стартувала :реалії та перспективи". Інтерактивна вправа "Мозковий штурм" допомогла визначити  реалії, що лякають, та реалії, що радують. Разом окреслили шляхи вирішення проблем, учителі поділилися власними доробками для щоденника вражень, визначення настрою,оформлення  осередків у класній кімнаті.
   Друга частина зустрічі  - практична робота  з ведення ділової документації.
  Несподіваним  подарунком для учасників круглого столу став перегляд відеоролика "Як ми готувалися до НУШ".


    Дякуємо керівникам опорного закладу "Яворівська ЗОШ І - ІІІ ст. №3 імені Т. Шевченка " за гостинність .





22 - 23 серпня на базі Яворівської ЗОШ І - ІІІ ступенів №2  проходили курси (І очна сесії) для учителів початкових класів, які з об єктивних причин не пройшли навчання за програмою підготовки учителів 1 класів НУШ, а будуть працювати у 1 класі.Тренери У. Глова та І. Кондрацька творчо та креативно підійшли до організації занять, на яких учителі працювали у групах, створювали кластери, взяли участь у квесті та були активними учасниками ранкової зустрічі.





21 серпня 2018 року у Новояворівській ЗОШ І - ІІІ ступенів №3 зібралися учителі, які працюватимуть у перших класах. Позаду курси підвищення кваліфікації, онлайн - курс на платформі EdEra, створення нового освітнього середовища у класних приміщеннях та коридорах, попереду зустріч з першокласниками , батьками, навчання по - новому.Обмінювались думками, висловлювали побажання і пропозиції, критикували та шукали  рішення. Хвилюємось?!.............  Успіхів та впевненого старту.



20 серпня 2018 року відбулося засідання методичної комісії учителів початкових класів.
Місце зустрічі :кафе "Пасаж"
Формат зустрічі:"Світове кафе"
Тема зустрічі:"Підвищення професійної копетентності учителів шляхом впровадження інноваційних та управлінських технологій у практику роботи шкільної методичної комісії учителів початкових класів."
Аудиторія : голови шкільних методичних комісій.




17 - 21 серпня 2018. Працюємо по - новому, навчаємось по - іншому з ЛЕГО.Учителі ознайомилися з методикою компетентнісного навчання "Шість цеглинок",виконали різноманітні практичні завдання. ЛЕГО справді відкриває нові можливості,як для учителя, так і для учнів.  Це завершальна зустіч у 60 годинному курсі очних сесій. Ми здружилися, ми навчилися, ми стали іншими. Залишилося реалізувати  нове у НУШ. Успіхів усім.








Продовжуємо творити НУШ. 12 червня - четвертий день ІІІ очної сесії був присвячений  діяльнісному та тематичному підходам до інтеграції. Працюючи у групах, учителі планували навчальні види діяльності для досягнення очікуваних результатів  в освітніх галузях, що інтегровані у навчальному курсі  "Я досліджую світ".Складали тематичне планування.



Продовжуємо творити НУШ. 11 червня - третій день ІІІ очної сесії.
Училися по - новому оцінювати  роботу першокласників у школі, заповнювали свідоцтво досягнень учня.Активно обговорювали роль учителя у формуванні психологічно безпечного середовища, яким йому бути, щоб першокласники  самі включались у його створення , а також  весело працювали чи відпочивали у створених осередках.Здійснили віртуальну подрож у школу вільних та небайдужих , де директором О.Гісь, автор підручника з математики.


Продовжуємо творити НУШ. 8 червня 2018 року- другий день ІІІ очної сесії.

Вивчали особливості викладання навчальних предметів інтегрованого курсу "Я досліджую світ".
Працьювали з навчальними матеріалами курсу, знайомились з тестовими завданнями для моніторингу навчальних досягнень. Практично робота на тему "Державний стандарт початкової освіти як основа конструювання навчальної програми" допомогла учителям розібратися у тонкощах створення програм. 











Продовжуємо творити НУШ. 7 червня 2018 року - перший день ІІІ очної ссесії.


Розглядали питання інклюзивної освіти , основні шляхи співпраці з батьками,залучення їх до освітнього процесу.Творчо праювали учителі у мобільних групах над питаннями : формальне та неформальне  спілкування,, батьківські збори та їх альтернативи.Завершилось навчання визначенням плюсів та дельт.







15 червня 2018року. Сьогодні обговорювали нові підручники для 1 класу, переглядали демо -версії. Повинні обрати серед запропонованих ті,   які якнайкраще  і якнайповніше допоможуть учням творчо і натхненно працювати, здобуваючи знання, вміння та навички.Буде нелегко. Удачі нам усім.









Ми знову зустрілися
24 березня 2018 року  у Яворівській ЗОШ І - ІІІ ступенів №2 розпочалась друга очна сесія учителів початкових класів і заступників директорів .Учасники творчо, плідно спілкувалися , вивчали ,як ефетивно організувати навчальний процес , впроваджувати рутини ,  створювати правила , визначати типи сприймання інформації . На занятті панувала  чудова атмосфера взаєморозуміння, креативу, радості, творчості. 

Позитивом зарядились всі учасники - творці НУШ.  Щиро вдячна всім за натхненну працю.


   








20 березня 2018 року на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Яворівського району відбулося засідання школи молодого учителя початкових класів. Основна мета заняття  - забезпечення зростання  фахового рівня, надання кожному учителю широких можливостей для удосконалення професійної підготовки, формування вміння прогнозувати свою професійну діяльність.



В контексті поставленої мети молоді педагоги поглиблювали знання з проблеми "Інтегроване навчання у 1 класіі."Вчитель Кішко О.Є. цікаво, продумано провела  інтегрований урок-квест (Математика. Навчання грамоти). Слухачі школи взяли активну участь в обговоренні  теми «Країна батьківської майстерності»,познайомилися з  інноваційними  підходами до проведення батьківських зборів ,   складали алгоритм діяльності класного керівника з формування учнівського колективу.

Незабутнє враження справила екскурсія до краєзнавчого музею (Баб’як М.Д., Курчик К.О.), а також майстер-клас із виготовлення яворівської забавки (Андрейко Г.А.)

Сподіваємось, що відвідане заняття сприятиме особистісному зростанню молодих педагогів, розвитку  творчості та спонукатиме вчителів до пошуку шляхів самовдосконалення та самореалізації.





Навчання  учителів – творців НУШ
 17 березня 2018 року  в опорному закладі «Яворівська ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 ім. Т. Щевченка» відбулося навчання учителів початкових класів та заступників директорів – творців НУШ.
На першому занятті другої очної сесії  кваліфікацію підвищувало 152 педагоги.
 Тренери  І. Кондрацька, М. Кархут, М. Яхницька, М. Якимишин, У. Глова  запропонували слухачам різноманітні форми роботи,які  вимагали креативності у вирішенні, творчості у реалізації, красномовності та лаконічності у представленні  . Слухачі поглибили свої знання  з основ кінезіології, переглянули ролики про покоління Альфа, вивчили нові валеологічні вправи, створили образ сучасного учня,заповнили щоденник вражень.

НУШ – це спільна справа, яка потребує нових знань, нових підходів до вирішення проблем, сучасних технік. Вчимося із задоволенням. Чекаємо продовження.












Навчаємось по - новому у школі без стін

14 березня 2018 року члени районної методичної комісій учителів початкових класів Яворівщини підвищували свою професійну майстерність у Жовківській ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 на семінарі – практикумі «Стратегії формування та удосконалення професійних компетентностей учителів початкових класів в умовах нової української школи.»
Учителі опановували технологію розвитку критичного мислення, виконуючи практичні завдання, переглядаючи ролики, вирішуючи проблемні ситуації, які апробувала та ділилася досвідом Грень Н.В.(учитель початкових класів Жовківської ЗОШ І – ІІІ тупенів №3).
Програму «Інтелект України» презентувала  Злотко Н.М.(учитель початкових класів Жовківської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1)
Учасники семінару відчули себе майстрами слова, звуку, думки, емоцій та настроїв, констатації фактів, заперечення, прийняття рішень, що, в свою чергу , сприяло удосконаленню педагогічної майстерності  та професійних компетенцій , яких вимагає сучасний учень покоління альфа, опановуючи м'які навики відповідно до вимог  сучасного суспільства.
Завершилася зустріч екскурсією містом, яке зачарувало спокоєм та красою пам'яток доби Ренесансу.
Дякуємо жовківчанам в особі методиста Галини Вненкевич за гостинність та креативний підхід  до організації семінару. 



Тренінг у Немирівській ЗОШ І –ІІІ ступенів
З  метою забезпечення готовності педагогів до впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти 12 березня 2018 року у Немирівській ЗОШ І – ІІІ ступенів з ініціативи адміністрації закладу пройшов  тренінг «Ми творимо НУШ. Впровадження Державного сандарту початкової загальної освіти» за  участю методиста методичного кабінету У.Глови.
У ході виконання тренінгових вправ у групах
 педагоги переконалися, що використання  новихи методик викладання (лепбук, квест,ЛЕГО, ранкові зустрічі) сприяють підвищенню ефективності навчання,  активізують діяльність школярів, створюючи невимушену атмосферу спілкування, позитивні враження та емоції, відкритість та довірливі стосунки між учителем і учнями. Адже сучасний учень потребує сучасного учителя - коуча та фасалітатора.
Увага присутніх була закцентована і на свободі учителя, що вільний у виборі форм та методів навчання, самостійно створюватиме навчальні програми.
Визначаючи плюси та дельти тренінгу учасники зазначили, що Нова українська школа дійсно відкриває нові можливості для навчання й розвитку дітей, для оволодіння ними тими компетентностями, які допоможуть їм у майбутньому стати успішними.





31 жовтня 2017 року розпочали роботу за програмою "Ми творимо НУШ" на курсах підвищення кваліфікації учителі 4 - х класів Яворівського району, які будуть працювати у перших класах з вересня 2018 року.
02.11.2017
День третій. Останній.  Узагальнюємо, створюємо,
 усміхаємось, дивуємось, захоплюємось.

Тренінг "Особливості організації освітнього середовища. Ранкові зустрічі."

Тренінг "Інтерактивні вправи і завдання для реалізації  очікуваних результатів мовно - літературної та математичної освітніх галузей."



Творчо підійшли до організації занять тренери: М. Кархут, учитель початкових класів опорного закладу "Новояворівська ЗОШ І - ІІІ ступенів №1", І. Кондрацька, учитель початкових класів Яворівської ЗОШ І - ІІІ ступенів №2, М. Яхницька, учитель початкових класів  опорного закладу "Івано - Франківська ЗОШ І - ІІІ ступенів  імені Івана Франка", Л. Якимишин, учитель початкових класів Чернилявської ЗОШ І - ІІІ ступенів імені Теодора Перуна.
   Активними та креативними були і самі учасники курсів - учителі 4 - х класів. Позитивною була атмосфера, що панувала на усіх заняттях, які проходили в опорному закладі "Новояворівська ЗОШ І - ІІІ ступенів №1". Дякуємо за гостинність.
 Перший крок успішно  зроблено. Продовження буде......................



01.11.2017
День другий. Міркуємо, фантазуємо, працюємо, малюємо, обговорюємо, інсценізуємо.
Тренінг "Інтегрований підхід у навчанні  молодших школярів : на прикладі навчально - методичних матеріалів  теми "Осінь" п'ятого тижня навчання у першому класі пілотних шкіл. "

Тренінг
"Інтерактивні вправи і завдання для реалізації очікуваних результатів природничої, соціальної, здоров'язбережної, мистецької освітніх галузей".









31.10.2017  
День перший. Слухаємо, аналізуємо, реалізуємо, граємо, творимо.


1. Зустріч та знайомство учасників. Очікування .
2.Лекція "Впровадження Державного сандарту початкової освіти. Пріорітети Нової української школи"

3.Квест "Нове в проекті нового Державного стандарту і по - новому"

4. Робота в локаціях.Заповнення документації. Інтеактивні вправи "Літачок", "Чоловічок"
5.Оцінка дня ( плюси та дельти)
Місце проведення : Опорний заклад "Новояворівська ЗОШ І - ІІІ ступенів №1" 


24 жовтня 2017 року Новояворівська ЗОШ І - ІІІ ступенів №3 гостинно зустріла учителів початкових класів - слухачів Школи становлення молодого педагога.

 Тема зустрічі:"Нормативно - правова база учителя початкових класів"
Мета :професійне зростання молодого педагога; вивчення нормативної бази організації навчально - виховного процесу;позитивна адаптація у колективі; удосконалення  ораторського мистецтва; ознайомлення та практичне застосування  інтерактивних вправ;робота з Програмами та календарно - тематичним плануванням;складання алгоритму роботи над індивідуальною науково - методичною темою".
Форми роботи: ранкова зустріч,  круглий стіл " Я і моя науково - методична тема", робота в малих групах "Я, учителі, учні, батьки. SOS або YES", квест "Оцінювання навчальних досягнень учнів  ", практичні вправи "Робота з документацією, яку  заповнює учитель".  
Учасники: У. Глова - методист методичного кабінету, 
К. Гнатюк - керівник Школи, 
17 педагогів шкіл району, стаж яких 0 - 3 роки.
PS.Нові знання, нові форми роботи, нові знайомства, нові враження, нові емоції учасники зустрічі понесли до учнів, батьків, колег, щоб творчо працювати та  набувати нового  педагогічного досвіду.




24 жовтня 2017 року  у Будинку учителя м. Львова відбулася   творча зустріч з поетесою Марією Людкевич   . У «Мистецькій вітальні» зібралися поціновувачі творчості п. Марії де поетеса цікаво розповідала про свої творчі доробки . Загалом, це 40 збірочок. З них 25 - для дітей і 15 - для дорослих. Окрім віршів автор   пише прозу. У її виконанні прозвучало два етюди , що відображають  сучасні реалії життя,  лірична поезія, дитячі вірші. Відчувалося, що поетесі близькі потреби та інтереси сучасних дітей. На завершення п. Марія прорекламувала декілька книжечок, як відвідувачі вітальні могли собі придбати з автографом і побажаннями автора. Я отримала задоволення від цієї зустрічі і маю бажання запросити п. Марію  на зустріч зі своїми учнями.

 Ольга Люта,

учитель початкових

класів Яворівського НВК

 «ДНЗ – ЗОШ І ступеня»







З 02.10.2017 по 06.10.2017 року учителі початкових класів Яхницька М.П.(Опорний заклад "Івано - Франківська ЗОШ І - ІІІ ступенів ім. І. Франка"), Кондрацька І. Я.(Яворівська ЗОШ І - ІІІ ступенів №2), Кархут М. М. (Опрний заклад "Новояворівська ЗОШ І - ІІІ ступенів №1"), Якимишин Л.М.( Чернилявська ЗОШ І - ІІІ ступенів імені Теодора Перуна) навчалися на курсах тренерів   за програмою "Ми творимо НУШ".Похожее изображениеНовими формами роботи, новими ідеями , новими враженнями та знаннями готові ділитися з учителями.



З метою професійного зростання педагогічної майстерності вчителів початкових класів, 


популяризації активних форм методичної роботи, опрацювання нормативних документів щодо організації навчально – виховного процесу у 2017 – 2018 навчальному році
 21 серпня 2017 року в Новояворівській ЗОШ І ступеня відбулася зустріч голів методичних комісій вчителів початкових класів  на тему: «Нова українська школа: відчуваємо, думаємо , діємо» з елементами edcamp.  Детальніше





3 травня 2017 року, починається апробація завдань для моніторингу початкової освіти

https://www.schoollife.org.ua/3-travnya-2017-roku-pochynayetsya-aprobatsiya-zavdan-dlya-monitoryngu-pochatkovoyi-osvity/




 30 березня 2017 року  у Яворівській ЗОШ  І - ІІІ ступенів №3 імені Т. Шевченка  відбувся круглий стіл за участі учителів,що викладають у четвертих класах. 
Картинки по запросу люди зі знаками питанняПитання , що обговорювалися :
-організація ДПА ;
- формати завдань для підсумкової контрольної роботи;
критерії оцінювання.
             Дякую учителям, які не знехтували пропозицією попрацювати, удосконалити свої уміння, 
              Успішної здачі ДПА.





10 березня 2017 року на базі 
Івано - Франківської ЗОШ 
І - ІІІ ступенів  імені Івана Франка відбувася семінар  завідувачів малокомплектних шкіл на тему : "Класно - урочна система та її альтернативи" у форматі "школа без стін". Детальніше.   Фотозвіт.





28 лютого 2017 року на базі Новояворівської ЗОШ І - ІІІ ступенів №3 відбулося засідання школи молодого вчителя на тему: "Як зробити урок ефективним." Слухачі школи  відвідали відкритий урок з математики у 2 класі ( Венгринович С.М.),










 стали активними учасниками тренінгу "Сучасний компетентнісний урок. Яким йому бути?" 
( Глова У.М),

познайомилися з ефективними методами подання нового матеріалу (Гнатюк К. Я.),
 виконали практичну роботу з проектування уроку,познайомилися з інтернет - ресурсами та новинками навчально - методичної літератури з даного питання.








Тільки для вчителів
Результат пошуку зображень за запитом "вчитель малюнки"
Всеукраїнський каталог педагогічних матеріалів «Відкритий урок» та національний
освітній інтернет-сайт «Освіта.ua» запрошують вчителів України взяти участь
у Форумі педагогічних ідей «УРОК» та опублікувати на сторінках каталогу власні матеріали.

Докладніше: http://osvita.ua/publishing/urok/






Результат пошуку зображень за запитом "школа анимация"

МОН проведе моніторинг якості початкової освіти
Докладніше: http://osvita.ua/school/53852/






24 листопада 2016 року у Новояворівській ЗОШ І – ІІІ ступенів№ 3 відбулося засідання Школи становлення молодого педагога. 


Присутні
ü побували на відкритому уроці з позакласного читання на тему :
 « Скажи своє слово про Україну», який провела Труліч В. М;
ü проаналізували відвіданий урок;
ü склали карту – схему самоаналізу уроку;

ü взяли участь у засіданні круглого столу на тему: «Розв'язання педагогічних ситуацій»,
ü склали план розв’язання проблемних ситуацій;

ü побували на психологічному тренінгу:  «Як протистояти надмірним  почуттям та емоціям»;
ü відвідали майстер -клас роботи над педагогічною проблемою вчителя початкових класів Донченко О. М.;
ü визначили алгоритм роботи над власною педагогічною проблемою.

Завершилося засідання переглядом короткометражного мультфільму «Шлях до успіху».












      
31 жовтня у Яворівській ЗОШ І –ІІІ ступенів №2 відбувся семінар завідувачів малокомплектних шкіл на тему: «Компетентнісний підхід  в початковій ланці освіти». Робота семінару розпочалася  інтерактивною вправою  «На якого казкового героя  я схожий», мета якої - надати можливість учасникам висловитися на адресу колег , виражаючи себе через асоціативні уявлення. Для діагностування  рівня своєї  комунікативності  учителям  було запропоновано пройти  тест В.Ф.Ряховського. Завідувачі малокомплектних шкіл переглянули презентацію «Компетентність і компетенція у результатах початкової освіти», виконали практичні завдання на інтерактивній дошці. 
   З доповіддю «Інтеграція як засіб навчання молодших школярів» виступила І.Кондрацька-учасник творчої майстерні «Школа третього класу». Про організацію тематичного тижня з теми «Транспорт» у 1 класі учасники семінару дізналися, опрацювавши статтю М. Барної «Дарують тематичні тижні знання й пригоди дивовижні». Завершилася зустріч переглядом мультфільму «На шляху до успіху». 










20 жовтня 2016 року на базі Новояворівського округу №2 при Новояворівській ЗОШ І-ІІІст.№1 був проведений цільовий семінар для учителів початкових класів з проблеми впровадження компетентісного підходу в навчально - виховний процес. Для педагогів округу виступали вчителі початкових  класів Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1: Абдула Г. Є., Кучер О. М., Кореновська О. В. Ознайомила з орієнтованими вимогами до  контролю та оцінювання навчальних  досягнень учнів початкової школи заступник директора з НВР Юр Т.М.

Немає коментарів:

Дописати коментар